Musimy uświadomić sobie, że o ile przykładowo ucierpieliśmy podczas wypadku drogowego, to mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu powinno być wypłacane przez ubezpieczyciela, u którego sprawca zdarzenia ma wykupioną aktualną polisę OC.
Odszkodowanie powypadkowe – co powinno się wiedzieć?
Niestety do wypadków na polskich drogach dochodzi coraz częściej, a wówczas konsekwencje zdrowotne mogą być bardzo poważnym.
Złamana miednica odszkodowanie powinno być wypłacone w stosownie wysokiej kwocie, ponieważ uszkodzona miednica wiąże się z licznymi poważnymi konsekwencjami, które mogą wpłynąć na nasze życie w dłuższej perspektywie czasu. Trzeba rozpocząć od tego, że jeżeli już doznaliśmy wypadku i odczuwamy silne bóle w okolicach miednicy, to jak najszybciej powinniśmy zostać przewiezieni na oddział ratunkowy, ponieważ złamana miednica to również wysokie ryzyko uszkodzenia narządów wewnętrznych a także krwotoków wewnętrznych, które zagrażają naszemu życiu. Odszkodowanie za złamanie miednicy spoczywa na firmie ubezpieczeniowej, jednak częstą praktyką jest to, że ubezpieczyciele zaniżają wartość należnej rekompensaty. Dlatego też trzeba skrupulatnie gromadzić wszelką dokumentację medyczną, która potwierdza wydatki poczynione na odzyskanie zdrowia, a zatem powinniśmy akumulować wszelkie rachunki za leki, wizyty u rehabilitantów, wizyty u fachowców lekarzy. Przy tym w takim wypadku mamy prawo ubiegać się też o zadośćuczynienia za straty fizyczne oraz psychiczne.
Sprawdź tutaj: odszkodowania powypadkowe.