Firma aktuarialna

W przypadku likwidacji czy również procesu upadłościowego firmy warto skorzystać z usług fachowych firm, które specjalizują się w usługach takich jak wycena aktuarialna. Wyceniane są różnorodne podmioty gospodarcze, zarówno firmy, spółki, jak także instytucje czy przykładowo wartości niematerialne oraz prawne, takie jak patenty posiadane przez daną firmę.
Kiedy skorzystać z usług firmy aktuarialnej?
Należy rozpocząć od wyjaśnienia, że biuro aktuarialne to firma, która specjalizuje się w wycenach majątkowych oraz aktuarialnych, które wykonywane są na zlecenie klientów, takich jak firmy, spółki, instytucje oraz inne podmioty gospodarcze.

Taka wycena jest konieczna między innymi w sytuacji toczących się spraw cywilnoprawnych dotyczących danej działalności gospodarczej, jak również w przypadku likwidacji firmy, czy fuzji spółek (polecam: wycena działalności gospodarczej). Warto wspomnieć także o tym, że firma aktuarialna zajmuje się fachową wyceną wartości niematerialnych a także prawnych, na przykład takich jak znak towarowy czy relacje z klientami. A dodatkowo, wyceniane są również rezerwy, które w założeniu powinny być przeznaczone na świadczenia dla pracowników, tj. renty, odprawy, emerytury czy dodatki do delegacji (polecana strona: wycena przedsiębiorstwa). Przy tym firmy aktuarialne oferują także szkolenia oraz warsztaty dla pracowników z zakresu wyceny rezerw na świadczenia pracownicze. Szkolenia przeznaczone są dla firm oraz instytucji działających w różnych branżach. Firmy aktuarialne podejmują się również analizy, jak również oceny projektów majątkowych, w głównej mierze projektów restrukturyzacji.

Polecam: biuro aktuarialne.