Tlenoterapia – korzyści

Jeśli pragniemy poprawić kondycję organizmu, jak również cieszyć się rezultatem odmładzającym, to warto skorzystać z innowacyjnego oraz coraz popularniejszego rozwiązania, jakim jest normobaria. Jest to forma pozwalająca na efektywne dotlenienie organizmu, co przekłada się na opłacalne efekty zdrowotne.
Dlaczego warto zadbać o odpowiednie dotlenienie organizmu?
Przede wszystkim wszyscy idealnie zdajemy sobie sprawę, że tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Uczestniczy w głównej mierze w oddychaniu komórkowym. Warto tutaj dodać, że komora normobaryczna stwarza warunki, które pozwalają na efektywne dotlenienie całego organizmu (więcej informacji: tlenoterapia Uniejów). W komorze normobarycznej występuje wyższe niż naturalnie ciśnienie, a mianowicie 1500 hPa. Ponadto, podniesione jest też stężenie gazów naturalnie występujących w atmosferze, a zatem wodoru, dwutlenku węgla a także tlenu (sprawdź tutaj: normobaria Łódź). Dwutlenek węgla rozszerza naczynia krwionośne, a tym samym ułatwia dotarcie tlenu do każdej komórki organizmu. Jednak wodór funkcjonuje antyoksydacyjnie, a więc w sposób aktywny uczestniczy w oczyszczanie organizmu z toksyn. Synergiczne działanie ciśnienia, jak również podwyższonego stężenia gazów występujących w atmosferze daje dobre efekty. Trzeba zaznaczyć, że tlenoterapia na prawdę często stosowana jest jako uzupełnienie terapii leczniczych, jak także stosowana przez sportowców, ponieważ daje bardzo dobre rezultaty w regeneracji oraz rewitalizacji organizmu. Ponadto wspomaga też funkcje poznawcze a także fizyczne.

Sprawdź tutaj: tlenoterapia.