Biuro aktuarialne – usługi

Firmy aktuarialne zatrudniają doświadczonych a także wykwalifikowanych aktuariuszy, którzy zajmują się w głównej mierze wyceną finansową a także aktualną na przykład zakładów ubezpieczeń, firm, spółek czy różnych instytucji. Należy podkreślić, że wycena aktuarialna może być wykonywana wyłącznie drogą elektroniczną w trybie ekspresowym, jeżeli już takie jest życzenie klienta.
Dlaczego warto skorzystać z usług aktuariuszy?
Przede wszystkim powinniśmy sobie zdawać sprawę, że wycena finansowa czy aktuarialna potrzebna jest w takich wypadkach jak sprzedaż przedsiębiorstwa, kupno przedsiębiorstwa, podział przedsiębiorstwa, zmiana strategii rozwojowej firmy, opracowywanie koncepcji podatkowej firmy.

Usługi wyceny są potrzebne także w sytuacji procesu upadłościowego, likwidacyjnego czy fuzji spółek. Jak się zatem okazuje, biuro aktuarialne oferuje usługi, z których powinni skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują znaczące zmiany w obrębie swoich firm czy spółek (polecamy: wyceny aktuarialna). Warto mieć na uwadze także o tym, że wycena obejmuje nie tylko przedsiębiorstwa spółki czy instytucje, niemniej jednak także na przykład wartości niematerialne oraz prawne, do których zaliczają się np relacje z klientami a także kontrahentami, patenty czy znak towarowy oraz marka firmy (polecamy: wycena firmy). W dodatku, firma aktuarialna para się także opracowywaniem koncepcji podatkowych, analizą projektów majątkowych, modernizacyjnych a także restrukturyzacyjnych, jak też sporządzaniem profesjonalnych wycen na potrzeby przykładowo sądów, prokuratur czy komisji nadzoru finansowego.

Sprawdź również informacje na stronie: firma aktuarialna.