Jak na organizm wypływa sesja w komorze normobarycznej?

Jak wykazano, terapia podwyższonym stężeniem tlenu korzystnie wpływa na wydolność organizmu, zwiększając w głównej mierze jego zdolność do regeneracji po przebytych urazach, chorobach czy zabiegach chirurgicznych. Należy także dodać, że normobaria na prawdę bardzo często wykorzystywana jest przez zawodowych sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują.
Regeneracja organizmu – co powinno się wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że szybka oraz sprawna regeneracja organizmu jest główną kwestią w sytuacji rehabilitacji na przykład po ciężkich przebytych urazach czy chorobach przewlekłych.

Stąd też komora normobaryczna polecana jest na przykład pacjentom zmagającym się z dolegliwościami ze strony układu mięśniowego czy kostnego, ponieważ jak wykazano, warunki panujące w komorze sprzyjają produkcji osteoblastów a także osteoklastów, czyli komórek odpowiedzialnych za odbudowę tkanki kostnej (źródło informacji: komora normobaryczna). Ponadto, tlenoterapia to szereg innych korzyści, między innymi takich jak przyspieszona regeneracja tkanek, dlatego terapię tlenem używa się w sytuacji rehabilitacji pacjentów po ciężkich poparzeniach. Jest to również skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie tlenu oraz dwutlenku węgla powoduje, że skóra jest jędrna a także gładka, a więc między innymi następuje redukcja zmarszczek oraz innych defektów skórnych, które towarzyszą schorzeniom dermatologicznym, przykładowo takim jak łuszczyca (polecamy: tlenoterapia). Nie zapominajmy też o tym, że są to doskonałe warunki, które stymulują pracę układu immunologicznego zwiększając naszą odporność na drobnoustroje.

Zobacz więcej: normobaria.